Jedinstvena rang lista kandidata koji su srednju školu završili u inostranstvu

a polagali prijemni ispit u II konkursnom roku za upis u I godinu integrisanih akademskih studija stomatologije

Jedinstvena rang lista kandidata koji su srednju školu završili u inostranstvu

a polagali prijemni ispit u II konkursnom roku

za upis u I godinu integrisanih akademskih studija stomatologije

u školskoj 2008/09 godine

Redni broj na rang listi

Broj prijave

Prezime i ime

Broj bodova sa prijemnog

Ukupan broj bodova

Uspeh u školi

Hemija

Biologija

1.

Ivanović Miloš

29,12

2.

Atassi Samer

29,48

41,48

Kandidati imaju pravo prigovora centralnoj komisiji na bodove iz srednje škole i prijemnog ispita u ponedeljak, dana 08.09.2008. od 10-11h, u Sekretarijatu Stomatološkog fakulteta u Beogradu,ul.Dr.Subotića 8.

Prijemni ispit za državljane Republike Srbije koji su školu završili u inostranstvu

Prijemni ispit će se obaviti 5.9.2008. u 10 časova u Sekretarijatu Fakulteta, Ulica dr Subotića br. 8.
Kandidati obavezno treba da donesu ličnu kartu ili pasoš, radi identifikacije.

Konkurs za upis u I godinu integrisanih akademskih studija

za državljane Republike Srbije koji su školu završili u inostranstvu

Na osnovu zaključka univerzitetske komisije za upis studenata, donetog 29.08.2008. godine, Stomatološki fakultet Univerziteta u Beogradu, raspisuje

za upis u prvu godinu integrisanih akademskih studija stomatologije

školske 2008/09. godine

Stomatološki fakultet Univerziteta u Beogradu upisuje u I godinu integrisanih akademskih studija stomatologije, u statusu samofinansirajućih studenata, državljane Republike Srbije koji su školu završili u inostranstvu, na osnovu posebne rang-liste u okviru kvote koja se određuje kao 2% ukupnog broja određenog za upis studenata (3 studenta)

1. Pravo učešća na konkurs imaju kandidati koji su završili srednju medicinsku školu i gimnaziju. Na prijemnom ispitu polažu se testovi iz nastavnih predmeta: hemija i biologiija.

2. Izbor kandidata za uips u I godinu integrisanih akademskih studija stomatologije obavlja se prema rezultatu postignutom na prijemnom ispitu i prema opštem uspehu postignutom u srednjoj školi, a na osnovu rang liste, koja se sačinjava prema ukupnom broju bodova svakog kandidata po utvrdjenim merilima. Kandidat može osvojiti najviše 100 bodova.

3. Pod opštim uspehom u srednjoj školi podrazumeva se zbir prosečnih ocena iz svih predmeta u I, II, III i IV razredu pomnožen sa 2 (dva). Po ovom osnovu kandidat može steći najmanje 16, a najviše 40 bodova. Opšti uspeh u srednjoj školi računa se zaokruživanjem na dve decimale.

4. Rezultat koji kandidat postigne na prijemnom ispitu ocenjuje se od 0 do 60 bodova, (po predmetu 30 boda).

5. Kandidat može biti upisan kao strani državljanin, ukoliko se na jedinstvenoj rang listi nalazi do broja odobrenog za upis samofinansirajućeg studenta, a ima najmanje 30 bodova.

– prijava kandidata 1. i 2. septembra od 9.00 – 13.00 časova

– polaganje prijemnog ispita – 5. septembra

– objavljivanje rang liste 8. septembra

– upis primljenh kandidata:10. septembra 2008. od 9.00 – 11.00 č.

Kandidati prilikom prijave na konkurs podnose na uvid originalna dokumenta, a uz prijavni list fotokopije ovih dokumenata.

– nostrifikovanu diplomu o završenoj srednjoj školi (nostrifkaciju i ekvivalenciju vrši Ministarstvo prosvete, Nemanjina 22-24)

– 4 svedočanstva (original i prevod)

– izvod iz matične knjige rodjenih

– lekarsko uverenje

– dokaz o izvršenoj uplati na ime troškova oko organizacije upisa u iznosu od 3.500.00 dinara na žiro račun fakulteta br.: 840-1122666-67.

Ovi studenti moći će da steknu status budžetskih, ukoliko Vlada Republike Srbije odobri upis i ukoliko su ostvarili najmanje onoliko poena koliko je stekao poslednji na rang-listi budžetskih strudenata iz prvog konkursnog roka.

Integrisane akademske studije – drugi konkursni rok za upis u I godinu

Stomatološki fakultet Univerziteta u Beogradu, na osnovu Odluke Vlade Republike o broju studenata za upis u I godinu integrisanih akademskih studija stomatologije, za školsku 2008/09. godinu i Statuta Stomatološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, raspisuje posebni

DRUGI

KONKURSNI ROK

za upis studenata u I godinu

integrisanih akademskih studija stomatologije

na Stomatološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu

u školskoj 2008/09. godini

Stomatološki fakultet Univerziteta u Beogradu upisuje u I godinu integrisanih akademskih studija stomatologije neograničen broj studenata stranih državljana.

– prijava kandidata 1. i 2. septembra od 9.00 – 13.00 časova

– polaganje prijemnog ispita – 5. septembra

– objavljivanje rang liste 8. septembra

– upis primljenh kandidata:10. septembra 2008. od 9.00 – 11.00 č.

– 4 svedočanstva (original i prevod)

– izvod iz matične knjige rodjenih

– lekarsko uverenje

– dokaz o izvršenoj uplati na ime troškova oko organizacije upisa u iznosu od 100 evra dinarska protivvrednost na dan uplate na žiro račun fakulteta br.: 840-1122666-67.

Strani državljani moraju da podnesu uz prijavu i:

– da je zdravstveno osiguran za školsku godinu koju upisuje

– da vlada srpskim jezikom, što dokazuje uverenjem ovlašćene komisije.

Školarina za studente strance je 4950 eura

Jedinstvena rang lista kandidata sa prijemnog ispita

Testovi sa prijemnog ispita

tačni odgovori

Lista upisanih kandidata u školsku 2008/09 godinu

Nakon predviđenog roka za upis kandidata u I godinu integrisanih akademskih studija stomatologije, nije ostalo je slobodnih mesta za upis.

POGLEDAJTE LISTU UPISANIH KANDIDATA