Drugi konkursni rok za upis u I godinu strukovnih studija

– oralni higijeničar –

Stomatološki fakultet Univerziteta u Beogradu, na osnovu Odluke Vlade Republike o broju studenata za upis u I godinu strukovnih studija stomatologije-oralni higijeničar, za školsku 2008/09. godinu i Statuta Stomatološkog fakulteta Univerziteta u Beogradu, raspisuje posebni

DRUGI

KONKURSNI ROK

za upis studenata u I godinu

strukovnih studija stomatologije-oralni higijeničar

na Stomatološkom fakultetu Univerziteta u Beogradu

u školskoj 2008/09. godini

Stomatološki fakultet Univerziteta u Beogradu upisuje u I godinu strukovnih studija stomatologije-oralni higijeničar 24 samofinansirajućih studenata .

1. Pravo učešća na konkurs imaju kandidati koji su završili srednju medicinsku školu i gimnaziju. Na prijemnom ispitu polažu se testovi iz nastavnih predmeta: hemija i biologiija.

2. Izbor kandidata za upis u I godinu strukovnih studija stomatologije-oralni higijeničar obavlja se prema rezultatu postignutom na prijemnom ispitu i prema opštem uspehu postignutom u srednjoj školi, a na osnovu rang liste, koja se sačinjava prema ukupnom broju bodova svakog kandidata po utvrdjenim merilima. Kandidat može osvojiti najviše 100 bodova.

3. Pod opštim uspehom u srednjoj školi podrazumeva se zbir prosečnih ocena iz svih predmeta u I, II, III i IV razredu pomnožen sa 2 (dva). Po ovom osnovu kandidat može steći najmanje 16, a najviše 40 bodova. Opšti uspeh u srednjoj školi računa se zaokruživanjem na dve decimale.

4. Rezultat koji kandidat postigne na prijemnom ispitu ocenjuje se od 0 do 60 bodova, (po predmetu 30 boda).

5. Kandidat može biti upisan kao samofinansirajući student, ukoliko se na jedinstvenoj rang listi nalazi do broja odobrenog za upis samofinansirajućeg studenta, a ima najmanje 30 bodova.

– prijava kandidata 1. i 2. septembra od 9.00 – 13.00 časova

– polaganje prijemnog ispita – 5. septembra

– objavljivanje rang liste 8. septembra

– upis primljenh kandidata:10. septembra 2008. od 9.00 – 11.00 č.

Kandidati prilikom prijave na konkurs podnose na uvid originalna dokumenta, a uz prijavni list fotokopije ovih dokumenata.

– 4 svedočanstva

– izvod iz matične knjige rodjenih

– lekarsko uverenje

– dokaz o izvršenoj uplati na ime troškova oko organizacije upisa u iznosu od 3.500.00 dinara na žiro račun fakulteta br.: 840-1122666-67.

Školarina za studente je 180.000.00 dinara

Testovi sa prijemnog ispita

tačni odgovori

Jedinstvena rang lista kandidata prijavljenih u I konkursnom roku za upis u I godinu stukovnih studija – ORALNI HIGIJENIČAR školske 2008/09. godine

-državljani SR-

Broj prijave

Prezime i ime

Broj bodova

Ukupan broj bodova

Hemija

Biologija

ORHI 1

Stanojević Sanja

ORHI 3

Grkinić Maja

Upis u I godinu školske 2008/09 godine

Upis u prvu godinu studija na Stomatološkom fakultetu u Beogradu obaviće se 7. i 8. jula 2008. godine, od 9 do 13 časova, na šalterima 1 i 2, u Sekretarijatu fakulteta, Dr Subotića 8.

Napomena: 9. jula 2008. godine, u 10 časova, biće organizovano prozivanje kandidata ukoliko preostane slobodnih mesta za upis.

Kandidati koji su stekli pravo upisa na Stomatološki fakultet treba da podnesu sledeća dokumenta:

· Original maturske diplome

· Originale svedočanstava sva 4 razreda srednje škole

· Original izvoda iz matične knjige rođenih

· Original lekarskog uverenja

· Indeks

· 2 popunjena ŠV-20 obrasca

· 3 fotografije (dve formata 4×6 i jednu mini za studentsku legitimaciju)

· dokaz o uplati školarine

· uplata ZPU (obavezna za sve studente koji se finansiraju iz budžeta R Srbije)

· uplata od 80 dinara na žiro račun fakulteta za finansiranje Univerzitetskog centra za razvoj karijere i savetovanja studenata (žiro – račun Stomatološkog fakulteta 840-1122666-67, poziv na broj 97 544121).

Napomena: indeks i ŠV – 20 obrasce možete kupiti jedino u skriptarnici Stomatološkog fakulteta u Beogradu, Dr Subotića 8, u suterenu.

Iz Studenstke službe