Еурека пројекат: ЕУРЕКА Е!1709 ГОЛД-ГЕР

ЕУРЕКА Е!1709 ГОЛД-ГЕР суфинансиран буџетским средствима националног ЕУРЕКА Пројекта: „Развој нове легуре злата са германијумом (Au-Ge) за примену у стоматологији, производњи накита и индустрији ”, одобреног под евиденционим бројем Пријаве предлога Пројекта: 337-00-00294/2021-09/07. Финансирање реализације националног Пројекта 17091 GOLD-GER је одобрено у трајању од укупно 36 месеци, у периоду од 1. октобра 2021. до 30. септембра 2024. године. Суфинансирана буџетска средства износе 18 милиона динара. Руководилац пројекта је проф.др Војкан Лазић.

Eureka network Project: EUREKA E!17091 GOLD-GER

EUREKA E!17091 GOLD-GER  „Development of a new gold-germanium (Au-Ge) alloy for use in dentistry, jewels and industry“, Project proposal application approved with evidentional number 337-00-00294/2021-09/07, cofinanced from budget by national EUREKA projects by Ministry of Education, Science and Technologic Development Republic of Serbia in a period 2021, October, 1st until 2024, September 30th. The budget is 18 Million dinars. Project manager is Vojkan Lazić, Full Professor At School of Dental Medicine, University of Belgrade.

Монографија Легуре злата у стоматологији и наночестице злата за биомедицинску употребу

1. У оквиру GOLD-GERпројекта прихваћено је штампање монографије од стране Springer Publishing Co. New York под називом Легуре злата у стоматологији и наночестице злата за биомедицинску употребу од групе аутора са пројекта Војкан Лазић, Ребека Рудолф и Карло Т. Раић са ISSN бројем 2192-1091
  2. Резултати истраживања биће објављени у раду под називом Антимикробске и механичке особине новог акрилата са наночестицама злата за зубне протезе и епитезе који ће бити објављен у СЦИ часопису.

У плану је одржавање конференције на којој ће бити изложени резултати досадашњег истраживања као и план за даље истраживање на GOLD-GER пројекту.

Dental Gold Alloys and Gold Nanoparticles for Biomedical Applications

Authors:

(view affiliations)

• Offers a comprehensive overview of the development and use of dental gold alloys
  • Discusses gold nanoparticles as novel materials for biomedical and other health-related applications
  • Features topical literature reviews alongside recent experimental results

Part of the book series: SpringerBriefs in Materials (BRIEFSMATERIALS)